☽⊕☾ RODZIMOWIEDŹMA SŁOWIAŃSKA

| Sklep ezoteryczny / 100% towaru handmade!

11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

11 słowiańskich książek dla dzieci

SPIS TREŚCI WPISU

Zastanawiasz się jak zainteresować swoje dziecko słowiańskością? W tym zestawieniu prezentuję 11 słowiańskich książek dla dzieci – zarówno dla tych najmłodszych jak i tych starszych. Interesujące pozycje, które możesz czytać razem z dzieckiem albo samodzielnie – jedno i drugie sprawia dużo frajdy.

Drzewo - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

01 | DRZEWO • Łukasz Wierzbicki

Drzewo to barwna podróż przez świat słowiańskich mitów – zapomniany, tajemniczy, ale jakże intrygujący. Nasi przodkowie, jak wszystkie narody, posiadali własną mitologię. Przez stulecia snuli fascynujące opowieści o powstaniu świata, narodzinach człowieka. O postępkach i sporach słowiańskich bogów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie mity pomagały zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie i miejsce człowieka w otaczającym go świecie.

W kraju polan - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

02 | W KRAJU POLAN • Zofia Stanecka

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście urodzili się dawno temu? Dzięki tej książce przeniesiecie się do średniowiecza, do czasów panowania księcia Mieszka. Witajcie w kraju Polan! Tekst: Zofia Stanecka Ilustracje: Magda Kozieł-Nowak
Noc między tam i tu - Marta Krajewska - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

03 | NOC MIĘDZY TAM I TU • Marta Krajewska

Oto wzruszająca historia siedmioletniego Bratmiła. Pewnej letniej nocy samotnie wyrusza na poszukiwanie swojej siostrzyczki, małej Paprotki. W lesie spotka istoty ze słowiańskich baśni i legend, które pomogą mu odnaleźć nie tylko ją, ale przede wszystkim siebie. Marta Krajewska z wdziękiem porusza trudny temat rywalizacji między rodzeństwem. Zaprasza dzieci i ich rodziców na wyprawę do spowitego słowiańską magią świata. Z wyprawy wasze pociechy wrócą odmienione i bardziej kochające.
Paskuda - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

04 | PASKUDA • Magdalena Sprenger

Trudno jest być innym. Nawet wtedy, gdy pochodzi się z Błędnej Puszczy, pełnej różnych fantastycznych stworzeń. A zwłaszcza wtedy, gdy trafia się do zupełnie innego, bo ludzkiego, świata. Jak mały chłopiec, zwany przez wszystkich Paskudą, może sobie poradzić w tak nieprzyjaznej rzeczywistości?
Śpiewająca lipka - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

05 | ŚPIEWAJĄCA LIPKA • Bajki Słowian Zachodnich

Wznowienie popularnego, potężnego tomu, będącego niegdyś ukochaną lekturą i wielkim bestsellerem w PRL. Zawiera 62 utwory pochodzące z ziem polskich, czeskich, łużyckich, słowackich, mające swoje korzenie w regionalnej tradycji i ludowej mądrości. Wierni czytelnicy z sentymentem powrócą pamięcia do dawnych, wesołych ilustracji. Zbiór z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom wszelakich opowieści.
Mysia wieża - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

06 | MYSIA WIEŻA • A.Fulińska, A.Klęczar

Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom. Dwunastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą, że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim miejscu gadających myszy, duchów pradawnych królów, hologramu czarodzieja i jak najbardziej żywych wieszczek i guślarzy? Tajemnice i dramaty czające się w przeszłości bohaterów też okażą się ważniejsze, niż którekolwiek z nich mogło przypuszczać.
Mitologia przygody słowiańskich bogów - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

07 | MITOLOGIA • Melania Kapelusz

Prastare dęby znają wiele historii. Może nawet pamiętają jak po ziemi biegali słowiańscy bogowie: Perun, dobry władca panujący na niebie, i Weles, mściwy i groźny bóg panujący w podziemiach. Losy słowiańskich bóstw i zwykłych śmiertelników często się splatały, gdy ludzie próbowali wykraść bogom ich tajemną wiedzę o świecie. „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów” przedstawia mało znany świat słowiańskich wierzeń. Opowieści o stworzeniu świata i ludzi oraz stare podania tłumaczące groźne zjawiska przyrody zachwycą czytelników w każdym wieku.
Legendy polskie - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

08 | LEGENDY POLSKIE • Wanda Chotomska

Legendy są to takie pałeczki w sztafecie pokoleń. Starsi przekazują je młodszym, żeby nie zaginęła pamięć o tym, co kiedyś było, co się dawno, dawno temu zdarzyło. I oczywiście każdy opowiada je po swojemu – coś od siebie doda, zmieni. Legendy, które znajdziecie Państwo w tej książce, opowiedziała mi kiedyś babcia. A teraz, po latach, ja opowiadam je Wam. Moim Czytelnikom.
Etno gadki - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

09 | ETNO GADKI • M.Michaluk, W.Przewoźny, M.Stachowiak

Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach to bogato ilustrowana książka adresowana do dzieci i ich opiekunów, która starszych czytelników skłania do wspomnień, a przed młodszymi odsłania tajemnice świata natury i związanych z nią obrzędów i tradycji. Książka jest efektem spotkania niezwykłych twórców: Moniki Michaluk, Michała Stachowiaka oraz Witolda Przewoźnego, których pasja w odkrywaniu świata naszych przodków – pełnego mądrości, magii i tajemnic widoczna jest na każdej stronie publikacji.
Czy to bies czy to pies - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

10 | CZY TO BIES, CZY TO PIES • K.& Ł. Loskot

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego w upalne południe nie należy wychodzić w pole? I czemu lepiej omijać bagna i mokradła? Dlaczego mówimy, że „licho nigdy nie śpi” albo że „w nocy dusiła mnie zmora”? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w niezwykłym, autorskim bestiariuszu Kamili i Łukasza Loskot „Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów”.
Borek i bogowie słowian - 11 słowiańskich książek dla dzeci - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

11 | BOREK I BOGOWIE SŁOWIAN • Igor Górewicz

Bohater książki – Borek – przenosi się w czasie, podróżuje po krajach słowiańskich i spotyka poszczególnych bogów. Ujeżdża czarnego konia Trzygłowa, niesiony jest śpiewem Bojana, umyka przed wielkim odyńcem z Radogoszczy, spotyka wilkołaki, Rodzanice, Leszyja. Poszukuje złotego posążka Triglava, którego w dziupli drzewa ukryją słowiańscy żercy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SOCIALMEDIA