Wiara Słowian - Tomasz Kosiński - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Wiara Słowian • Tomasz Kosiński
✎ Książki o tematyce słowiańskiej!

19 października 2020 0 Przez RodzimoWiedźma
Wiara Słowiańska - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Autor: Tomasz Kosiński

Ilość stron: 500

Nurt: opracowanie historyczne

ISBN: 9788311158610

Rok wydania: 2020

Wierzenia Słowian z czasów przedchrześcijańskich ze względu na niedostatek przekazów i zabytków w dużym stopniu pozostają dla nas zagadką przeszłości. Naukowcy zajmujacy się tym tematem, zamiast odkrywać prawdę, często negowali znaczenie tego, co udało się zachować.

Nie wiadomo, czy po prostu błądzili, czy też pisali na polityczne zamówienie, wpisujac się w germanofilski trend deprecjonowania wszystkiego co słowiańskie. Do dziś w Polsce w oficjalnym obiegu panuje przekonanie, że mitologia Słowian była uboga i wtórna, wierzenia prymitywne, a kultura zacofana. Nic bardziej mylnego!

„Wiara Słowian” – najnowsza książka Tomasza J. Kosińskiego (autora poczytnych książek „Rodowód Słowian”, „Runy słowiańskie” czy „Bogowie Słowian”), traktuje o kapłanach, światyniach, kultach, obrzędach, magii, wróżbach, czarach w życiu naszych pogańskich przodków. Autor pisze, że dla nich „wiarą było także poczucie wspólnoty, emocjonalne sacrum, doświadczenie więzi z Wszechświatem i naturą, bóstwami i przodkami. Odkrywanie prawdy o dziejach i tradycji przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny to nie obciach, jak niektórym wmówiono i nadal się wmawia.

To nasze bogate dziedzictwo, z którego czerpali garściami inni. Warto się nad nim pochylić, a każdy, kto to zrobi świadomie i wnikliwie, zrozumie, kim jesteśmy i jak wielka, pozytywna energia ukryta jest w wiedzy i wierze Słowian”.

Książka zawiera liczne ilustracje, schematy i obszerną bibliografię.

Wiara Słowian - Tomasz Kosiński - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.