Słowiańskie Siedlisko - dar Rzepki - Monika Rzepiela - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Słowiańskie Siedlisko II • Monika Rzepiela
✎ Książki o tematyce słowiańskiej!

16 października 2020 0 Przez RodzimoWiedźma
Słowiańskie Siedlisko - dar Rzepki - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Autor: Monika Rzepiela

Ilość stron: 336 

Nurt: powieść historyczna

ISBN: 9788365684851

Rok wydania: 2018

Seria: Słowiańskie Siedlisko

Tom: 2

Związek Dziewanny i Dobromira zakończył się tragicznie. Ukąszona przez jadowitą żmiję młoda żona i matka przed śmiercią łączy dłonie Rzepki i swego męża, wyrażając pragnienie, by się pobrali i zostali rodzicami małego Radosława. W niedługim czasie Rzepka rodzi bliźnięta – Milenę i Ludomira – które wychowują się razem z synem Dziewanny.

Mijają lata i dzieci dorastają. Każde poznaje miłość i musi wybrać własną drogę, na której szczęście przeplata się z bólem, radość ze smutkiem, a nadzieja z rozpaczą. Taki już jest człowieczy los, że raz dobro, raz zło rozdaje, a bohaterom nie pozostaje nic innego, jak się podporządkować.
Napisana z epickim rozmachem powieść ukazuje świt nowych idei będących konsekwencją przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

Świat starych pogańskich wierzeń z wolna ustępuje miejsca nowej wierze, która na zawsze odmieni oblicze rodzącego się Piastowego państwa.

Słowiańskie Siedlisko - dar Rzepki - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.