Religie dawnych Słowian - Dariusz Sikorski - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Religie dawnych Słowian • Dariusz Sikorski
✎ Książki o tematyce słowiańskiej!

SPIS TREŚCI WPISU

Religie dawnych Słowian - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Autor: Dariusz Andrzej Sikorski

Ilość stron: 352

Nurt: religioznawstwo

ISBN: 9788379760367

Rok wydania: 2018

Cała prawda o słowiańskiej religii!

Czy Słowianie posiadali zorganizowany system wierzeń religijnych?

Jak wyglądały ich świątynie i czy w ogóle istniały?

Co było sercem ich systemu religijnego – panteon bogów czy magiczne rytuały?

Wierzenia słowiańskie rozpalają wyobraźnię badaczy, rodzimowierców i fascynatów od prawie dwóch stuleci. Niepewne dane archeologiczne i nieliczne teksty sprawiają, że kwestia słowiańskiej religii jest niekończącym się źródłem trudnych do udowodnienia hipotez, narastających kontrowersji, gorących sporów a czasami bezczelnych fałszerstw.

Dariusz Andrzej Sikorski, sprawnie poruszając się w gąszczu przekłamań i romantycznych wizji przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny, prezentuje własną, oryginalną odpowiedź i pogląd na kwestię duchowości naszych przodków. Opierając się na niewielu pozostałościach i badając ich powiązania, rozprawia się z tymi mitami i legendami, które zaciemniają nam ogląd sytuacji. Jego książka to popis historycznego kunsztu, a zarazem fascynująca podróż dla wszystkich poszukujących prawdziwej wiedzy.

Religie dawnych Słowian - Dariusz Sikorski - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SOCIALMEDIA