Kule do kąpieli - przepisy na domowe kosmetyki

Przepis na kule do kąpieli

SPIS TREŚCI WPISU

Składniki które potrzebujecie aby zrobić musujące kule lub kostki są bardzo tanie i łatwo dostępne. Większość z tych rzeczy z pewnością znajdziecie w swojej kuchni, pozostałe kupicie za przysłowiowe „grosze” w sklepie spożywczym. Cena musującej kulki kąpielowej jest niewielka, a przyjemność nieoceniona.
 
KAWOWE KOSTKI DO KĄPIELI

50 g sody oczyszczonej
25 g kwasku cytrynowego
1 łyżka kawy mielonej
1 łyżka masła kokosowego
1/2 łyżeczki olejku migdałowego
1/2 łyżeczki barwnik spożywczy

1 łyżeczka wywaru z kawy

DODATKOWO

1 szklana miska
2 słoiczki
1 tackę do robienia lodu
1 łyżeczka

 

Do szklanej miseczki wsypujemy wszystke „suche” produkty – czyli sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy, mieloną kawę. Całość należy dokładnie wymieszać. Masło kokosowe podgrzewamy w kąpieli wodnej, przekładamy do osobnej miseczki i mieszamy z barwnikiem spożywczym – kolor do wyboru. Do powstałej mieszanki  dodajemy masło kokosowe (opcjonalnie można zastapić balsamem do ciała), następnie ponownie wymieszać. W następnej kolejności dodajemy olejek migdałowy i energicznie mieszamy, olejku musimy dodać tyle aby nasza masa dość spójna. Na sam koniec dodajemy kawowy wywar i mieszamy. Przełóż masę do foremki na kostki lodu, dobrze dociśnij. Zostaw do wyschnięcia na kilka godzin.

Przyjemnej kapieli!

Kule do kąpieli - przepisy na domowe kosmetyki

Przypominam również, że takie kule są bardzo ładne i gustowne, także mogą z powodzeniem posłużyć jako prezent.  Można je opakować w słoiczki lub tak jak są przedstawione na zdjęciu powyżej. Jeśli chcecie uzyskać inny kształt wystarczy włożyć masę do innej foremki, kule najlepiej formuje się w rękach, ugniatając masę tak jak ciasto.

 

Składniki zapachowe oraz dekoracyjne możecie dodawać według własnej potrzeby oraz upodobań. Przykładowo zamiast kawy mogą być mielone wiórki kokosowe a zamiast olejku migdałowego kokosowy etc.

Kule do kąpieli - przepisy na domowe kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SOCIALMEDIA