☽⊕☾ RODZIMOWIEDŹMA SŁOWIAŃSKA

| Sklep ezoteryczny / 100% towaru handmade!

Stara Słaboniowa i spiekładuchy - Joanna Łańcucka - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Stara Słaboniowa i spiekładuchy •
✎ Książki o tematyce słowiańskiej!

SPIS TREŚCI WPISU

Stara Słaboniowa i spiekładuchy - słowiańskie książki, slavicbook, slavic books, recenzja książki o tematyce słowiańskiej.

Autor: Joanna Łańcucka

Ilość stron: 448

Nurt: literatura piękna

ISBN: 9788362465712

Rok wydania: 2013

Wy to, Słaboniowa, zawsze tak zakręcicie, że człowiek sam nie wie, w co wierzyć, i widzi rzeczy, których nie ma.

W mroźny zimowy wieczór stara kobieta staje przy drewnianym płocie i jak co dzień spogląda bystrym okiem na rodzinną wieś. Gdzieś z nieprzeniknionych ciemności nadciąga zło, jakiego jeszcze mieszkańcy Capówki nie doświadczyli. Zimny, wschodni wiatr niesie ze sobą smród siarki, w głębi lasu świecą czyjeś czujne oczy, dziecko o twarzy starca sprowadza na bagna niewinne dziewczęta, a zrodzony z ludzkiego występku Strzygoń wychodzi na krwawy żer. Tylko stara Słaboniowa zna wszelkie diabelskie sztuczki i potrafi zaradzić nie tylko na nadprzyrodzone, ale również na zwykłe, ludzkie kłopoty.

W „Starej Słaboniowej i Spiekładuchach” świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, ludzkie tajemnice i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami, a mała wieś gdzieś przy wschodniej granicy z niewiadomych przyczyn wciąż jest nękana przez siły nieczyste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SOCIALMEDIA