Słoneczne refleksy na włosach - przepisy na domowe kosmetyki

Sposób na słoneczne refleksy

5 maja 2020 0 Przez RodzimoWiedźma

Latem nasze włosy zyskują naturalne słoneczne refleksy, jeśli jednak jesteście niecierpliwe, możecie przyspieszyć ten proces wspomagając naturalne rozjaśnienie włosów. Wszystkie składniki z których możecie przyrządzić naturalne rozjaśniacze idealnie pasują kolorystycznie do słonecznych dni 🙂

Słoneczne refleksy na włosach - przepisy na domowe kosmetyki

CYTRYNA
jest chyba najbardziej znanym nam „rozjaśniaczem”

0,25 ml soku z cytryny
0,75 ml przegotowanej wody

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny należy zmieszać z przegotowaną wodą. Całość mieszanki przelewamy do sterylnego pojemniczka – buteleczki ze spryskiwaczem.

Włosy spryskujemy po całej długości, starając się jak najmniej mieszanki rozprowadzić u nasady. Sprawdza się najlepiej kiedy spędzamy trochę czasu na słońcu. Najlepiej po zaaplikowaniu przebywać w słonecznym miejscu przez około 2-3 godziny. Po użyciu najlepiej nałożyć odżywkę aby zapobiec wysuszaniu się włosów.

UWAGA! Przy aplikacji należy uważać aby nie spryskać skóry cytryną ponieważ może to spowodować poparzenia.

Słoneczne refleksy na włosach - przepisy na domowe kosmetyki

PIWO

0,5 l piwa typu lager
0,2 l wodyt mineralnej

Zmieszaj ze sobą składniki, najlepiej w misce. Zanurz włosy na około 5 minut po czym pozostaw do wyschnięcia. Kiedy będą już lekko wilgotne wyjdź na słonce. Później włosy spłukujemy i nakładamy odżywkę.

Możesz także przygotować sobie atomizer – wystarczą proste spryskiwacze do kwiatów z Ikei. Mieszanką spryskuj włosy nieregularnie, przeczesując je delikatnie palcami – wystarczy kilka psiknięć aby włosy nie były mokre. Kiedy delikatnie przeschną można je wystawić na działanie promieni słonecznych.

Jest to tani domowy sposób, ale pamiętaj aby wybrać piwo dobrej jakości. Raczej nie z dolnej półki cenowej – im lepsze piwo, tym więcej składników odżywczych.

Słoneczne refleksy na włosach - przepisy na domowe kosmetyki

OLIWA Z OLIWEK

3 łyżeczki oliwy z oliwek

Wmasuj oliwę we włosy i wyjdź na słońce. Oliwa doskonale odżywi i nawilży Twoje włosy oraz pomoże w chwytaniu słońca przez pasma. Uzyskasz dzięki niej wspaniałe naturalne refleksy.

Oliwa jest także doskonałą odżywką, w związku z czym możesz pozostawić ją później na włosach i zmyćdopiero rano.

Słoneczne refleksy na włosach - przepisy na domowe kosmetyki

RUMIANEK

2 saszetki rumianku
150 ml wody przegotowanej
100 ml wody mineralnej

Zaparz rumianek w 150 ml gorącej wody aby uzyskać silną esencję i pozostaw do wystygnięcia.

Zmieszaj rumianek ze 100 ml wody mineralnej i przelej do buteleczki ze spryskiwaczem. Codziennie przed wyjściem z domu spryskuj włosy rumiankiem.