Rytuał odcięcia - rytuały osobiste, magia osobista. Rytuał na przerwanie relacji, rytuał na zakończenie związku, rytuał na uwolnienie się.

RYTUAŁY ODCIĘCIA – MAGIA OSOBISTA

19 sierpnia 2021 0 Przez RodzimoWiedźma

Rytuały odcięcia są bardzo przydatną formą magii osobistej. Nierzadko w życiu zdarza się sytuacja, w której pomimo zakończenia pewnej relacji, wciąż czujemy, że ona się za nami ciągnie, nadal czujemy się przywiązani. Czasem pewne osoby zostawiają w nas cząstkę siebie, która nie pozwala nam o nich zapomnieć i pójść dalej. Tutaj z pomocą przyjdą właśnie rytuały odcięcia, warto powiedzieć także, że nie są one jedynie przydatne w przypadku relacji międzyludzkich – mogą pomóc w odcięciu się od każdej przeszkadzającej nam rzeczy. Rytuałów jest naprawdę wiele – przedstawię kilka mniej skomplikowanych sposobów, aby uwolnić się od tego co niechciane i zbędne. Jak zwykle, rytuały, które opisuję są bezpieczne i mogą przeprowadzać je początkujący – jedyne co może się stać jeśli zostaną przeprowadzone źle, to po prostu nie zadziałają.

Rytuał odcięcia - rytuały osobiste, magia osobista. Rytuał na przerwanie relacji, rytuał na zakończenie związku, rytuał na uwolnienie się.

Świeca - rytuał odcięcia

Na samym początku potrzebujemy jednej długiej świecy. Świeca może być biała lub czarna, jednak najlepiej sprawdzi się świeca w kolorze, kojarzącym się nam z osobą, od której chcemy się odciąć. Świeca musi mieć regularny kształt walca, nie sprawdzą się te w kształcie zbliżonym do stożka (szersze u dołu a węższe u góry). Jeśli wybieramy świecę kolorową, nie może ona być barwiona jedynie z wierzchu, cały wosk musi być w tym samym kolorze. Przygotowanie świecy należy zacząć od obcięcia ostrym nożem kilku milimetrów z góry oraz od dołu, tak aby knot nie wystawał i aby z każdej strony była ona równa. Po wyrównaniu świecy, należy odmierzyć i zaznaczyć środek świecy, następnie od środkowego punktu odmierzamy około 2 centymetry w lewo i w prawo. Zaznaczoną część należy delikatnie wyciąć, tak aby nie uszkodzić knota – najlepiej objechać nożem dookoła a później odłamywać wosk, aby nie przeciąć łącznika. Po wykonaniu powyższych czynności powstaną dwie świece połączone jednym knotem. Jedna część symbolizuje wykonującego rytuał a druga osobę, od której chce się ona odciąć. Obie połówki należy postawić na płaskiej, równej powierzchni i podpalić knot na samym środku. Kiedy palący się knot rozdzieli obie świece, należy pozostawić je aby samoczynnie zgasły. Przez cały czas należy wizualizować sobie osobę, od której chce się odciąć i w czasie wykonywania czynności mówić na głos lub w myślach tekst, który ma pomóc w odcięciu, na przykład „odcinam się od ciebie /imię/” lub inny wymyślony przez siebie tekst. Gdy świece się wypalą bądź wygasną, rytuał będzie zakończony. Obie opcje są dobre, jednak w przypadku, gdy świece wygasną, może oznaczać to, że przywiązanie nie było aż tak mocne, lub zupełnie odwrotnie, że jest bardzo silne i rytuał będzie trzeba powtórzyć za jakiś czas.

Rytuał odcięcia - rytuały osobiste, magia osobista. Rytuał na przerwanie relacji, rytuał na zakończenie związku, rytuał na uwolnienie się.

Minerały - rytuał odcięcia

Minerały mają nieocenione właściwości, w tym oczywiście także te, pomocne przy rytuałach odcięcia. Przydadzą się tutaj kamienie o sprzyjających właściwościach powinno być ich 6 w odcieniach czerni, szarości, bieli – jeśli takich nie posiadasz, to pudełko kamieni oczyszczenia i ochrony dostępne jest w moim sklepie – tutaj. Bryłki należy wcześniej przygotować – przed wykonaniem rytuału należy je oczyścić, metody oczyszczania poszczególnych minerałów opisuję w postach im poświęconych, odnośniki do postów z minerałami oczyszczająco-ochronnymi widnieją na stronie produktu lub można wyszukać ich w wyszukiwarce na stronie. Cały rytuał najlepiej wykonywać na łonie natury, z uwagi na powiązania minerałów z przyrodą, w tym środowisku ich działanie jest mocniejsze. Po oczyszczeniu minerałów możemy udać się na spacer w poszukiwaniu spokojnego skrawka polany, lub iść do ulubionego lasu. Najważniejsze, aby w trakcie wypełnianiu rytuału nikt nie przeszkadzał i nie rozpraszał osoby wykonującej. Gdy znajdziemy już spokojne miejsce, zaczynamy pracę z minerałami – od najciemniejszego do najjaśniejszego. Wszystkie minerały układamy przed sobą właśnie w takiej kolejności, przed sobą w linii prostej wzroku na ziemi, trawie czy drzewie, w zależności od tego gdzie usiądziemy. Siadamy tak, aby jakakolwiek część naszego ciała miała bezpośredni kontakt z podłożem. Muszą być na tyle blisko aby bez wstawania można było ich dosięgnąć i je przekładać. Wytłumaczę to na zasadzie dostępnych u mnie kamieni – rozkładamy od najciemniejszego do najjaśniejszego – turmalin, obsydian, krzemień, kwarc dymny, selenit, kryształ górski. Użyte kamienie kładziemy przed nieużytymi, tak, aby po zakończeniu rytuału powstał taki sam układ jak na samym początku. Czyli gdy kończymy pracę z turmalinem, kładziemy go przed kryształem górskim, kolejny weźmiemy obsydian i po skończeniu położymy go przed turmalinem – i tak dalej. Czas trzymania kamieni jest indywidualny, gdy poczujesz, że wchłonął co miał wchłonąć odłóż go i weź kolejny. Bierzemy zatem do ręki turmalin – w tym momencie wizualizujemy sobie najgorsze momenty związane z daną osobą – odkładamy go na początek. Bierzemy do ręki obsydian – wizualizujemy sobie wszystkie przykrości jakie sprawiła nam dana osoba – odkładamy na początek. Bierzemy do ręki krzemień – wizualizujemy sobie wszystkie przykrości jakie my sprawiliśmy danej osobie – odkładamy na początek. Bierzemy do ręki kwarc dymny – wizualizujemy sobie momenty naszych kłótni i pogodzenia – odkładamy na początek. Bierzemy do ręki selenit – wizualizujemy sobie wszystkie przyjemne chwile z daną osobą – odkładamy na początek. Bierzemy do ręki kryształ górski – wizualizujemy sobie, jak nasza relacja została oczyszczona, staje się przeźroczysta i przestaje istnieć. Po zakończeniu rytuału zawijamy minerały w ściereczkę i zakopujemy bądź zasypujemy je ziemią na około 30 minut. Po wyjęciu z ziemi należy je oczyścić tak samo jak na początku.

Rytuał odcięcia - rytuały osobiste, magia osobista. Rytuał na przerwanie relacji, rytuał na zakończenie związku, rytuał na uwolnienie się.

Kadzidło - rytuał odcięcia

Do przeprowadzenia tego rytuału potrzebne nam będą zioła, kadzielnica lub metalowy spodek, węgielki do kadzielnic i coś do pisania, najlepiej marker lub pisak. Kadzidło można skomponować samemu lub zakupić jedno z gotowych, ręcznie robionych naturalnych kadzideł ziołowo-żywicznych w moim sklepie – tutaj – kadzidło to oprócz rytuałów odcięcia można wykorzystać również w celu oczyszczenia, ochrona, odpędzania, uroków, zaklinania. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w liść laurowy, musi on być dość duży i nieuszkodzony, ponieważ to on będzie naszym łącznikiem i nośnikiem w tym rytuale. Przed przystąpieniem do rytuału należy wybrać miejsce, w którym go wykonamy – tak samo jak w przypadku minerałów, zioła są elementem przyrody dlatego rytuał przeprowadzony na łonie natury przyniesie lepsze rezultaty. Jeśli decydujemy się na wykonanie rytuału na otwartym powietrzu najlepsza będzie wysoka kadzielnica, która ochroni zawartość przed niekontrolowanym wywianiem. Jeśli nie posiadasz kadzielnicy, sprawdzi się również metalowy kociołek czy garnuszek. Do naczynia należy nasypać piasku i położyć na nim węgielek. Po przygotowaniu stanowiska rytualnego, na liściu laurowym należy napisać imię osoby, od której chcemy się odciąć. Na żarzący się węgielek kładziemy liść laurowy i zasypujemy go kadzidłem. Ilość ziół musi być taka, aby mogły się one swobodnie spalać. W czasie spalania się zawartości naczynia, wizualizujemy sobie odcięcie i przerwanie więzi łączących nas z tą osobą. Gdy zioła i węgielek się wypalą, popioły mieszamy z piaskiem i taką mieszankę zakopujemy w ziemi.

Rytuał odcięcia - rytuały osobiste, magia osobista. Rytuał na przerwanie relacji, rytuał na zakończenie związku, rytuał na uwolnienie się.

Księżyc - rytuał odcięcia

Pełnia księżyca jest magicznym okresem. W czasie pełni możemy przygotować się do wykonania księżycowego rytuału odcięcia. Jest to jeden z łatwiejszych rytuałów, choć najbardziej czasochłonny. Podczas pełni musimy przygotować sobie wodę księżycową z intencją odcięcia. Jak wykonać wodę księżycową krok po kroku pisałam – tutaj. Rytuał zaczynamy już od pełni, kiedy nastawiamy naszą wodę, w tym czasie musimy także przygotować sobie ściereczkę na przykład bawełnianą, na której piszemy imię osoby od której chcemy się odciąć. Przez kolejne dni aż do ostatniego dnia przed nowiem musimy codziennie wieczorem wykonywać czynność polegającą na obmywaniu naszego ciała ściereczką nasączoną wodą księżycową – w trakcie obmywania wizualizujemy sobie zmywanie energii danej osoby z naszego ciała i umysłu. Codziennie wybieramy inny fragment, tak aby w czasie nowiu całe ciało było już obmyte. Ważne jest to, aby ściereczki nie prać w tym czasie, codziennie nalewamy na nią po prostu nową porcję wody i potem pozostawiamy do wyschnięcia. W dniu nowiu ściereczkę należy spalić lub zakopać – w zależności od tego z jakiego materiału ściereczkę wybraliśmy.