Komiks Mieszko

Komiks Mieszko - wydarzenia, kalendarz słowiański. Katalog miejsc słowiańskich - słowiańskie muzeum, artyści, koszulki, rękodzieło.

Celem projektu jest wydanie serii komiksów o pierwszym polskim historycznym księciu. Komiks pokaże brutalne oblicze wczesnego średniowiecza.

Opis

Celem projektu jest wydanie serii komiksów o pierwszym polskim historycznym księciu. Komiks pokaże brutalne oblicze wczesnego średniowiecza – walki o władzę, spiski, wojny, ale także jego piękno – kulturę, wiarę, dziką przyrodę, uniwersalne wartości oraz ludzi targanych gwałtownymi emocjami.

Daj się wciągnąć w niesamowitą historię Polan – bitnego i dzielnego ludu otoczonego przez wrogów i  stojącego na kulturowej granicy między młodym chrześcijaństwem, a starym pogaństwem.

Poznaj komiksowego Mieszka – jego dylematy, wyzwania, porażki i sukcesy.

Chcemy przybliżyć postać Mieszka tak rodakom, jak i całemu światu, osobom interesującym się historią i laikom, miłośnikom komiksu i tym, którzy po komiks jeszcze nie sięgali.

Planujemy opowiedzieć nie tylko historię Mieszka – jeśli się uda, to i kolejnych Piastów! Będziemy również dążyć do tego, by komiks został przetłumaczony i wydany za granicą, dzięki czemu polska historia przebije się do świadomości ludzi z całego świata!

Wspierając Projekt Mieszko – Dziedzictwo, wspierasz nie tylko komiks, ale również inicjatywę reklamowania polskiej historii. Dziękujemy za Twoje wsparcie.

__________

Strona internetowa: www.mieszkokomiks.pl

Informacje

Rodzaj Produkt
Produkt Komkis
Sklep Internetowy

Opinie

Review Komiks Mieszko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *