Grodzisko Żmijowiska

Muzeum Dawnych Słowian Grodzisko Żmijowiska -wydarzenia, kalendarz słowiański. Katalog miejsc słowiańskich - słowiańskie muzeum, artyści, koszulki, rękodzieło.

Jeśli chcesz zobaczyć jedno z najbardziej oryginalnych muzeów w Polsce – koniecznie odwiedź Grodzisko Żmijowiska!

Opis

GRODZISKO – MUZEUM
Jeśli chcesz zobaczyć jedno z najbardziej oryginalnych muzeów w Polsce – koniecznie odwiedź GRODZISKO ŻMIJOWISKA! Odbędziesz tu wędrówkę w czasie, wkraczając do częściowo zrekonstruowanego wczesnośredniowiecznego świata. Niewielki gród obronny i towarzyszące mu osady zamieszkiwali wówczas Słowianie. Dziś zastaniesz tu odtworzone fragmenty umocnień grodu, który wzniesiono ok. 888 roku oraz mały archeologiczny skansen z typowymi dla wczesnego średniowiecza budowlami.

To otwarte muzeum tematyczne, wkomponowane w krajobraz Kotliny Chodelskiej, dostępne jest nieodpłatnie do samodzielnego zwiedzania  o każdej porze dnia, przez cały rok. Ciche zimą, tętniące życiem od wiosny do jesieni.  W zwiedzaniu pomoże ci mobilny przewodnik: www.zmijowiska.pl – poprowadzą Cię do niego umieszczone na wszystkich obiektach kody cyfrowe.
Jeśli nie wystarczy Ci samodzielny kontakt z archeologicznym stanowiskiem, i zrekonstruowanymi budowlami, możesz skorzystać z naszej oferty edukacyjnej, oferującej różnorodne w formie i treści zajęcia, popularyzujące w interaktywnej formie wiedzę o życiu codziennym dawnych Słowian. Nasze „muzeum w krajobrazie” nie ogranicza się jedynie do terenu skansenu. Jest punktem centralnym szlaku tematycznego „Grodziska nad Chodelką”. Łączy on Żmijowiska z sąsiednimi słowiańskimi grodziskami w Chodliku i Podgórzu,  zapraszając do zwiedzania i odpoczynku turystów rowerowych i kajakowych.

__________

Strona internetowa: www.mnkd.pl/grodzisko-zmijowiska

 

Informacje

Rodzaj Skansen
Miejscowość Żmijowiska
Województwo Lubelskie

Opinie

Review Grodzisko Żmijowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *